Hakkımızda
Tıbbi reklam
Tıbbi Portal
Haberler
Ansiklopedi
Doktor Bul
Sağlıklı Kalın (arşiv)

Bulaşıcı Hastalıklar

Tedavi Sağlayan Klinikler

Parazitologlar uyarıyor! Tırnak Mantarları çok tehlikeli olmaya başladı. Mantarlardan kalıcı olarak kurtulmak için ne yapılmalı? Türkiye'nin önde gelen Parazitoloji Uzmanı ile röportaj!

Mantar hastalığı oranlarına ilişkin istatistikler şaşırtıcı! Elde edilen verilere göre Dünyadaki her 10 kişiden 9'unda ayak ve tırnak mantarı bulunmaktadır. Bu Bulaşıcı hastalığın en önemli nedenleri, bağışıklık sisteminin zayıf olması, yanlış ayakkabı seçimleri ve yanlış ayak ve tırnak bakımlarıdır. Bu bulaşıcı hastalığı çözmek için şu ana kadar çok çaba harcandı. Biz de bu konuyu Türkiye'nin önde gelen Dermatoloji Doktorlarından Sami Günay ile görüştük. Parazitoloji Uzmanı Dr. Sami Günay ile konuştuk.

Merhaba Sami Bey. Sormak istediğim ilk soru Ayak mantarı ne kadar tehlikelidir?

Tırnak mantarı ilerleyen evrelerde yeterince ciddi bir tehdit durumuna gelmektedir. Ayak mantarı, kronik bir hastalık olmaya başlamakla beraber bağışıklık sistemini çok zayıf duruma düşürür. Yani Ayak mantarı kronik bir hale gelirse hayatınız boyunca sizin peşinizi bırakmayacaktır.

Yani basit ayak ve tırnak bakımı bir insanın hayatında nasıl risk oluşturabilir?

Öncelikle ayak ve tırnak bakımı basit bir şey değildir. Ayak ve tırnaklar vücuttaki en fazla mantar ve parazit bulunduran yerdir. Bütün sorun da burada başlıyor.Vücudumuzu bir sığınak olarak kullanıyor ve daha sonra vücudumuzun çeşitli noktalarına da bulaşıyorlar.En büyük etkisi bağışıklık sistemini çökertmesidir, savunmasız kalan vücudumuz ise tüm bakteriler ve virüsler için yaşam alanı oluşturuyor. Bunlardan en çok rastlananı da mide ve karaciğer hastalıkları olmaktadır.

Kısacası mantar kendi başına ölümcül değildir ancak kronik bir hale gelirse bağışıklık sisteminizi çökerterek ölümü bile getirebiliyor.

Ayak mantarı belirtileri nelerdir? Nasıl anlayabiliriz ayaklarımızda mantar oluştuğunu?

Ayak mantarı bulguları ve belirtileri bebeklerde, çocuklarda ve yetişkin gibi farklı yaş gruplarında farklı olarak ortaya çıkabilir. En sık görülen Ayak mantarı belirtileri ve bulguları arasında bir çok neden sayılabilir. Bunlarda en sık görülen belirtiler Tırnaklarda sarı-yeşil veya kahverengi renklenme, tırnaklarda pul pul kalkma, kalınlaşma, her türlü şekil bozukluğu, tırnak altında kir birikmesi gibi belirtilerdir. Ayak mantarı olan bireylerde bu belirtilerin biri yada bir çoğu bulunabilir. Ayak mantarı belirtiler kişiden kişiye göre farklı şiddette ve sıklıkta ortaya çıkabilir. Ayak mantarı olanlarda uygun bir tedavi ile bu belirti ve bulgularda belirgin düzelme görülür.

Okuyucularımız mutlaka merak edeceklerdir ayak mantarı tedavisini. Bundan nasıl kurtulabiliriz?

Şuan kliniklerimizde klasik tedavi yönetmi kullanılmaktadır, ameliyat yapılarak mantardan en fazla 1-2 ay kurtulmanız sağlanıyor. Bence bu yöndem 21. yüzyıl için barbarca bir yöntemdir ve kalıcı olarak kurtulamıyorsunuz. Bu yöntem ile insanlar mantardan kurtulduklarını düşünüyorlar ancak 2 ay sonra tekrar mantar ile karşılaşıyorlar, bunun sebebi bu tür yöntemler ile mantarları ve parazitleri yok etmiyorlar sadece bir süreliğine ayaklarınızı ve tırnaklarınızı temizliyorlar. Hiç bir zaman bir mantar ve parazit kendi başına yok olmaz. Eğer bir hastaneye başvurursanız %99 oranında size bu seçenek sunulacaktır.

Dahası, Kalıcı bir yöntem olmamasına rağmen acı veren ve yüksek ücretler ödemeniz gerekebiliyor. Ve bundan dolayı bu yöntemi de herkes uygulayamıyor.

Ben hastalarıma ve okuyucularımıza bu yöntemi önermiyorum. Uzun süredir kliniklerde yeni bir krem üzerine çalışılıyordu, ve bu krem bir süre önce sonuçlandı. Kremi kullanan kişilerin resmi istatistiklerini görünce açıkçası şaşırmıştım. Açıklanan resmi verilere göre ürünü kullanan %97'sinde kalıcı olarak mantarlar yok edilmiştir.Bu verilere inanmadığımızdan dolayı kliniklerimizde biz de bunu test etmeye başladık.

%50 İNDİRİMLİ
MANTAR TEDAVİ SETİ İÇİN TIKLAYIN

Üründen %100 emin gibisiniz.

Bu doğru. Birincisi ve en önemlisi, bu kontrollerden geçmiş ve patenti alınmış resmi bir ürün. İkincisi, resmi istatistiklerden şüphelendiğimiz için, ürünü kendi hastalarımızda denedik ve istatistiklerin doğruluğunu gördük. Ayak Mantarı Kremi, mantarları ve parazitleri öldüren doğal bitkiler içeriyor. Ayrıca, bağışıklık sistemini aktive ederek vücudun parazitik faaliyetlerin sonuçlarına karşı mücadele etmesini kolaylaştırıyor.

İşte kliniklerimizde test ettiğimiz hastalarımızdan biri. 10 gün boyunca kullanılan kremin etkisi;

Mantar Kreminin üretimin artmasının ardından ve ürüne herkes uygun fiyata sahip olabilsin diye, krem internet üzerinden satın alınabilir duruma geldi. sipariş verebilir ve kişisel kullanım için bu ürüne sahip olabilir. Teslimat posta ya da kurye yoluyla yapılıyor. Mantar Kremi'nin fiyatı, uzmanlaşmış bir klinikte uygulanacak her türlü tedaviden 20-30 kat daha uygun.

Kremin kullanımıyla ilgili olarak herhangi bir kısıtlama mevcut mu?

Bu kimyasal bir ilaç değil, dolayısıyla herhangi bir kontrendikasyonu bulunmuyor. Yaptığımız araştırmalar sırasında ürün 4201 hastaya verildi ve bu hastalardan hiçbirinde Kreme'ye karşı herhangi bir alerjik reaksiyon gelişmedi.Manta Kremi insan sağlığı açısından zararsızdır ve aynı zamanda çeşitli solucanlar, mantarlar, tek hücreli organizmalar ve hatta insanlardaki parazitler dahil çoğu parazit türünü etkin şekilde temizleyebilmektedir. Çocukların da bu ürünü kullanabileceğini belirtmek isterim. Çocuklarda daha mantar yokken bu ürünün kullanılmasını öneririm bu şekilde ilerleyen zamanlarda bulaşıcak olan mantarlar çoğalmadan yok edilecektir.

Sami Bey, röportaj için teşekkür ederiz. Veda etmeden önce okuyucularımıza söylemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Vücudunuza iyi bakın, bunu sizin için yapacak başka biri yok. Şu anda siz bu yazıyı okurken, mantarlar ayaklarınızda, tırnaklarınızda çoğalıyor olabilir ve eğer şanslı iseniz daha diğer organlarınıza bulaşmamıştır.

Onlardan kurtulmazsanız, en iyi ihtimalle vücudunuza verecekleri zarar nedeniyle 11 ila 20 yıl daha az yaşarsınız. En kötü ihtimalle ise prematüre ölüme ya da ağır bir hastalığa neden olabilir. Kendinize bakmaya küçük adımlarla başlayın, örneğin her gece Bu kremi kullanabilirsiniz. Bu riski önemli ölçüde azaltacaktır.

Not: Sami Bey'den bir ricamız oldu ve bu sayede web sitemizin okuyucuları Mantar Kremi'ne yarı fiyatına sahip olabilecek!

Bilgiler Banu Özdemir tarafından derlenmiştir.

Tedavi ücreti 2017 yılı itibari ile bakanlık tarafından karşılanmadığı için %60’a varan kısa süreli tedavi indirimimizi kaçırmayın. Size en yakın eczaneden gönderimi sağlanacak olup yakın şehirlerden de gönderim yapılabilir.

UZMANLARIMIZ SİZİ ARASIN:
Yorumlar

Dilara G. -

Bende bu kremi sipariş ettim. Mantarlar iğrenç bir hal almışlardı.Kremi kullanmaya başladıktan 10-15 gün sonra herşey eski haline döndü.Çok mutluyum

Hasan -

2 senedir mantarlar ile boğuşuyordum. Bu haberi arkadaşım görmüş ve bana önerdi. sadece 3 haftada mantarlardan kurtuldum.

Cansel -

Bende mantarın ileri evresi başlamıştı.Bu sürede ağrılarım da artmaya başlamıştı.Bağışıklık sistemimin zayıfladığını hissetmeye başlamıştım çünkü sık sık hasta olmaya başlamıştım.Özel hastanelere başvurdum lazer ile tamamen yok edebileceklerini söylediler ancak bunu 7-8 seans süreceğini ve ücretinin de hayli bir yüksek olduğunu duyunca vazgeçtim.Şanslıymışım ki bu haber ile karşılaştım ve ürünü hemen sipariş verdim. 2 gün içerisinde kurye ile elime ulaştı ve etkisini ilk haftadan göstermeye başladı.

Selin -

Kısa süre önce televizyonda bir program izledim; ayak ve tırnak mantarı ve bu kremin mantarlara karşı dünyanın en iyi tedavisi olduğundan bahsediyorlardı.

Melih -

Röportajınız çok ilgi çekiciydi. Teşekkürler! İnsanların gözlerini açıyorsunuz!

Simge -

Bu sahtekarlık olmasın? Neden internet üzerinden satılıyor?

Lale Demirci -

Deniz kusura bakma da, yazıyı okudun mu gerçekten? İlaç şebekeleri para avcısı da ondan internetten satılıyor; yoksa bu üründen de kar etmek istiyorlar! Ürünün ücretini teslimat sırasında ödediğiniz için, sahtekarlık falan yok. Ben sipariş verdim ve ürün kuryeyle elime ulaştı. Parasını, ürünü kontrol ettikten sonra ödedim. Postanede de aynı şey geçerli. Ödeme ürünü teslim aldıktan sonra yapılıyor. Günümüzde ayakkabıdan giysiye, mobilyadan ev eşyalarına her şey internetten satılıyor.

Ayşegül -

Kusura bakmayın. Teslimatta ödeme bilgisini görmemişim. Ödeme ürünü teslim aldıktan sonra yapılıyorsa sorun yok. O halde ben de sipariş vereceğim.

  • Bağırsak Kurdu (Helmintler)
  • Amebiyaz (Amipli dizanteri)
  • Giyardiyaz
  • Trikomaniyazis
  • Toksoplazmoz
  • Sıtma
  • Layşmanyaz
  • Skabiyez (uyuz)
  • Bit (Pediküloz)
  • Kasık biti
Karnavallar sadece Türkiye olmuyor (18+)
Octoberfest kızları (FOTO)
Türkiye kadın bisiklet takımı alışılmadık bir forma giydi
Sonunda dünyanın en lezzetli yemeği belli oldu (RESİM)
Önemli tıbbi haberler
1 Kansere neden olduğu bilinen kötü gen "susturuldu" 2 Bilim adamları enjeksiyonların göz damlasına kıyasla ne kadar avantajlı olduğunu kanıtladı 3 Çocuklukta yaşanan depresyon beynin hacminde küçülmeye neden oluyor 4 Sigara içen taksi şoförleri müşterilerinin kanser olma riskini artırıyor 5 Kızamığa bağlı ölüm oranları tüm dünyada artışta
Sağlık Ansiklopedisi 2017